Wymiana szybki a wyświetlacza w iPhone? Jaka to różnica?

Użytkownicy smartfonów często borykają się z problemem pękniętych ekranów. Mała kropla może wystarczyć do trwałego uszkodzenia panelu przedniego. W tym artykule wyjaśniono, kiedy należy wymienić samo szkło, a kiedy cały ekran.

Uszkodzenie przedniego panelu telefonu nie musi oznaczać konieczności szukania nowego urządzenia. Tego typu awarie są powszechne, więc ich wymiana nie jest trudna. Najlepiej jednak zdiagnozować problem samodzielnie, zanim udamy się do serwisu. Objawy uszkodzonych okien i ekranów są bardzo typowe.

Objawy stłuczenia szkła

Większość telefonów komórkowych ma zbitą szybkę. Nawet upuszczenie smartfona ze stosunkowo niewielkiej wysokości może spowodować pęknięcie szkła. Tak zwane pajęczyny, które tworzą się na przednim panelu, są tak naprawdę głównym objawem tego uszkodzenia. W większości przypadków użytkownicy mogą nadal korzystać ze swoich urządzeń. Uszkodzona warstwa ochronna nie wpływa na wyświetlanie poszczególnych treści, co jest dobrą wiadomością, gdyż wystarczy wymienić szkło w iPhone. W tym przypadku nie ma potrzeby wymiany całego ekranu. W ten sposób zachowany zostaje oryginalny wyświetlacz producenta. Jaki jest koszt takiej naprawy? Na przykład wymiana szkła w iPhonie 7 lub 8 kosztowałaby około 500 funtów. Z nowym szkłem można pracować przez długi czas bez żadnych problemów.

Jak rozpoznać uszkodzony ekran?

Jeśli zawartość telefonu nie jest wyświetlana prawidłowo, może być problem z ekranem. Usterka ta objawia się również jako kolorowe smugi na przednim panelu. Twój iPhone może przestać reagować na dotyk. Jedyną opcją jest wymiana ekranu. Usługa ta nie jest skomplikowana, więc jeszcze tego samego dnia powinieneś otrzymać w pełni naprawione urządzenie. Alternatywnie, koszt wymiany ekranu iPhone’a 8 wynosi na przykład około 600 funtów. W przypadku nowszych modeli liczba ta może być nieco wyższa.

Korzystaj z usług zaufanego dostawcy

Wiele osób próbuje samodzielnie wymienić szybę lub ekran, aby zaoszczędzić pieniądze. Często takie próby nie kończą się dobrze i mogą zakończyć się wycieczką do punktu napraw i dodatkowymi kosztami. Serwisant zajmie się Twoim telefonem i szybko przywróci go do pierwotnego stanu. Autoryzowany serwis da Ci również gwarancję.