Najczęstsze usterki w iPhonie

Pewnie zastanawiacie się, które funkcje telefonów Apple psują się najczęściej. Jeden z warsztatów naprawy iPhone’ów we Wrocławiu powiedział nam, co najczęściej psuje się w tych urządzeniach. Sprawdźcie naszą recenzję!

Serwis Apple we Wrocławiu powiedział nam, z jakimi problemami najczęściej spotykają się posiadacze iPhone’ów. W zestawieniu jest kilka niespodzianek, o których na pewno nie pomyśleliście!

Rozbite szkło

Pęknięta szyba to częsty problem dotykający posiadaczy iPhone’ów. Szkło chroniące wyświetlacz ulega uszkodzeniu w przypadku jego upuszczenia. W przypadku usterki koszt wymiany jest znacznie niższy. Eksperci z centrum naprawy iPhone we Wrocławiu dokonują takich napraw na miejscu. Klienci otrzymują sprawny telefon jeszcze tego samego dnia. Jak można się chronić przed rozbitym szkłem? Opłaca się używać wysokiej jakości szkła hartowanego i etui, które amortyzuje upadek.

iPhone nie ładuje się

Problemy z ładowaniem mogą być spowodowane wadliwą ładowarką lub zabrudzonym złączem Lightning. Eksperci z wrocławskiego serwisu iPhone’a ostrzegają, że uszkodzony może być port ładowania, układ U2 lub elektronika baterii. Wielu właścicieli telefonów Apple zwraca się do tego serwisu w przypadku takich problemów. Na szczęście problem można całkowicie rozwiązać poprzez wymianę wadliwego elementu.

Słaba bateria

Po pewnym czasie bateria iPhone’a nie jest już tak mocna jak na początku. Jest to normalne, ponieważ każde urządzenie ma określoną liczbę cykli, po których ładowanie jest niższe. W takim przypadku jedynym i najlepszym rozwiązaniem jest wymiana baterii na nową. Przy koszcie około 100-150 zł można cieszyć się smartfonem przez długi czas.

Problemy z przyciskami bocznymi

Posiadacze iPhone’ów często skarżą się na problemy z przyciskami. W starszych modelach prawdopodobnie wadliwy jest przycisk Home, czytnik linii papilarnych Touch ID oraz włącznik/wyłącznik. Podczas naprawy serwisant wymienia wszystkie przyciski i naprawia uszkodzenie raz na zawsze.

Aparat nie robi zdjęć tak jak powinien

Aparat jest codziennie intensywnie użytkowany, dlatego mogą wystąpić problemy. Występują one zazwyczaj w starszych modelach iPhone’ów. Smugi na zdjęciach, brak ostrości i efekty rozmycia to najczęstsze wady, na które skarżą się klienci. Czasami problem można rozwiązać poprzez zwykłe wyczyszczenie obiektywu i matrycy. Jeśli to nie wystarczy, wymienia się cały aparat.